Historie

Bohumínská amatérská hokejová liga vznikla v roce 2010. Jsme čtyři party, které mají rády hokej. Nejsme žádní profesionálové, ale rádi si zajdeme zarelaxovat s laminátovou tyčí a železem na botě.

Na záčátku postupné kupování výstroje, ohýbání hokejky na ústředním topení, brždění o mantinel. Postupně pravidelnější hraní a stále hledání soupeře, kterého porazíme.

Následně dobrá výstroj, lepší bruslení, pohlednější hra, dobří soupeři.

Proč nezkusit mini ligu? Slovo dalo slovo, oslovili jsme navzájem týmy, které hrají na podobné úrovni, kde nehrajou profi hráči, ale už ani hobíci, kteří  musejí brzdit o maňták. Přivzali jsme na pomoc i rozhodčího.

2010/2011

Zkoušíme první ročník Bohumínské amatérské hokejové ligy. Jaká bude? Jaká bude úroveň zápasů? Jak budou spokojeni hráčí? Jak budou zaplněné tribuny? To vše napoví nová hokejová sezona 2010/2011 na zimním stadioně v Bohumíně.

Sledujte rozpis jednotlivých zápasů a přijďte podpořit své týmy, podívat se na krásný a úsměvný hokej a zažít atmosféru ligy Mistrů světa.

Týmy účastníci se BAHL v sezoně 2010/2011: Hc Draci, Hc Sršni, Hc Jistebník, Hc Šumbark

Konečné pořadí:
1. Jistebník, 2. Šumbark, 3. Draci, 4. Sršni

2011/2012

Stojíme na začátku druhého ročníku BAHL. První změnou je vstup týmu Hc Indiáni do soutěže. Tento tým nahradil klub Hc Jistebník, který po vítězství v prvním ročníku, postoupil do vyšší soutěže ASS – Amatérska soutěž Studénka. Indiáni budou mít těžkou úlohu nahradit vítěze soutěže. Ale jejich ohnuté kopí bude jistě spolehlivě zasahovat svůj cíl. Druhou změnou je výměna týmu Hc Sršni za velké jméno a to tým Komety, ale tentokrát Komety Karviná. Těšíme se, jak tento na jméno bohatý klub, předvede své hokejové umění.

Bohumínský zimák prodělává rekonstrukci. Klasické mantinely byly vyměněny za manťáky s plexisklem. Hra bude komfortnější a bude méně zlomených hokejek, které uvízly ve škvíře mezi ledem a mantinelem.

Věříme, že se i divákům v minulém roce líbala naše hra a že opět uvidí plno krásných gólů, krásné hity, sympatické muže a opět nás budou navštěvovat v hojném počtu.

Týmy účastníci se BAHL v sezóně 2011/2012: Hc Draci, Hc Šumbark, Hc Indiáni,  Hc Kometa.

Konečné pořadí:
1. Kometa, 2. Šumbark, 3. Indiáni, 4. Draci

2012/2013

Ve třetím ročníků BAHL se soutěž rozšířila na 6 týmů. Novým hracím dnem je i pondělí, které se přidalo k pátečním zápasům. Novými týmy jsou Hc Phantoms a Hc Green Horse. Na týmových stránkách se dočtete podrobnosti no těchto manšaftech. Je potěšitelné, že vzrůstá zájem o tuto amatérskou soutěž, která byla založena samými hráči.

Všechny zápasy píská profesionální rozhodčí.

Zimák v Bohumíně dostal nový nátěr na betonovou plochu. Led je nyní rovnější.

Týmy účastníci se BAHL v sezóně 2012/2013: Hc Draci, Hc Šumbark, Hc Indiáni, Hc Kometa, Hc Phantoms, Hc Green Horse

Konečné pořadí:
1. Kometa, 2. Šumbark, 3. Phantoms, 4. Indiáni, 5. Draci, 6. Green Horse

2013/2014

Nový ročník je už 4 v pořadí. Novinkou je rozšíření ligy na 8 týmů. Novými členy se stali týmy Hc Kladiváři Ostrava a Hc Mr. Pizza Karviná. Hracími dny zůstáva pátek, začátek utkání 20,50 a 22,40 a pondělí, kde došlo k úpravě začátku na 18,00 a 19,50. Začátek ligy byl posunut o týden později z důvodu poruchy chladícího zařízení. Doufejme, že s jeho opravou nás čeká kvalitnější led, pro naše technicky založené týmy.

Rozhodčími pro tuto sezonu budou David Lasák a nově Radek Sarganek.

Těšíme se opět na plné tribuny a koukatelné zápasy pod taktovkou Roberta Záruby.

Konečné pořadí:
1. Pizza, 2. Šumbark, 3. Kometa, 4. Draci, 5. Phantoms, 6. Kladiváři, 7. Indiáni, 8. Green Horse

2014/2015

5. ročník BAHL je za námi. Je to ročník, který byl zakončen titulem mistra BAHL a také MS v Praze a Ostravě. Došlo k výměně mistra ligy Hc Pizza Karviná za tým Hc Satani Ostrava. Hracími dny byly pátek se začátkem zápasu 20,50 a 22,40 a pondělí se začátkem 18,00 a 19,50. První kolo začalo 19. 9. 2014.

Rozhodčí v této sezóně: David Lasák. Dva zápasy odpískal pan Lenomar

Konečné pořadí:
1. Hc Šumbark 2. Phantoms 3. Indiáni 4. Kometa 5. Draci 6. Kladiváři 7. Green Horse 8. Satani

2015/2016

6. ročník BAHL. Po minulé sezóně skončil tým Hc Indiáni (kluci, díky). Do soutěže se po roční odmlce vrací tým a mistr ligy 4. ročníku Hc MBR Karviná (původně Hc Pizza Karviná). Po dvou kolech opouští soutěž tým Satanů. Nahrazuje je tým Hc Bizoni Český Těšín. Velmi dobrá náhrada. Hracími dny stále zůstává pátek se začátkem zápasu 20,50 a 22,40 a pondělí se začátkem 18,00 a 19,50. První kolo začíná 18. 9. 2015. Rozhodčí v této sezoně opět David Lasák a nově Daniel Mareček.

Konečné pořadí:
1. HC MBR, 2. Phantoms, 3. Šumbark, 4. Bizoni, 5. Kometa, 6. Green Horse, 7. Kladiváři, 8. Draci

2016/2017

7. ročník BAHL a novinky. Budeme střídat strany po třetinách. Vyloučený hráč bude usedat na trestnou lavici. Soutěž opouští tým Phantoms. Neuhradili startovné !? Náhradou přichází další karvinský tým Hc Staří Bejci Karviná. Hrací dny, ale i čas zůstává shodný s minulými ročníky. Bohužel sezona ukazuje, že Bejci nedodržují pravidla. Na zápasy chodí skoro vždy v jiné sestavě, často doplnění o registrované hráče. Na jejich obranu, ale podotknout, že hrajou slušně. Bohužel další tým, který nezaplatil startovné a proto vyřazen automaticky do dalšího ročníku. Rozhodčí v této sezoně matador David Lasák, s ním velmi dobře Daniel Mareček a nově i Martin Janoško.

Konečné pořadí:
1. Hc Šumbark, 2. Hc Bizoni Český Těšín, 3. Hc Staří Bejci Karviná, 4. Hc MBR Karviná, 5. Hc Green Horse Ostrava, 6. Hc Kometa Karviná, 7. Hc Draci, 8. Hc Kladiváři

2017/2018

8. ročník BAHL přinese opět změny. Po vyřazení byli Bejků, dobrovolně odchází MBR Karviná, která chce vyzkoušet novou ligu v rodném městě. Zatím 6 týmů. Zpřísňují se pravidla (viz PRAVIDLA BAHL). Např. budou uzavřeny soupisky s max 25 hráči. Startovné bude muset být zaplaceno před začátkem ligy. A jak bude sezona vypadat? Uvidíme, ale všichni doufáme, že dobře. Rozhodčí David Lasák, Daniel Mareček.

Konečné pořadí:
1. Hc Šumbark, 2. Hc Kometa, 3.  Hc Green Horse, 4. Hc Bizoni, 5. Hc Draci, 6. Hc Kladiváři

2018/2019

9. ročník BAHL přinese opět změny. Soutěž se nám opět podařilo rozšířit na 8 týmů. Novými jsou Hc Ghosts a Hc Prajz. Věříme, že nové týmy rozšíří atraktivnost soutěže. Tým Bizonu mění název na Hc Těšín. Pokračujeme v právidlech z minulého ročníku, mimo jiné a hlavně, uzavřená soupiska s max. 25 hráčů. V tomto roce jsme vyzkoušeli Play of. Po 3/4 odehraných zápasů, jsme začali hrát play of. 1 – 8, 2 – 7 atd. Vyřazené celky opět mezi sebou až do konce ligy. Podle většiny úspěšná kombinace.

Rozhodčí David Lasák, Daniel Mareček.

Konečné pořadí:
1. Hc Těšín, 2. Hc Šumbark, 3. Hc Kometa, 4. Hc Ghosts, 5. Hc Draci, 6. Hc Green Horse, 7. Hc Kladiváři, 8.  Hc Prajz

2019/2020

Jubilejní 10. ročník soutěže. Stejné složení týmů jako v předcházející sezóně. Stejný systém soutěže. Novinkou je časomíra a hrací doba 3 x 15 minut čistého času. Závěr sezóny byl ovlivněn vyhlášením nouzového stavu v ČR v souvislosti se šířením koronaviru a uzavřením sportovišť. Soutež musela být ukončena po prvních zápasech o konečné umístění.

Rozhodčí David Lasák, Daniel Mareček.

Konečné pořadí:
1. Hc Těšín, 2. Hc Šumbark, 3. Hc Ghosts, 4. Hc Kladiváři, 5. Hc Draci, 6. Hc Kometa, 7. Hc Green Horse,  8.  Hc Prajz